وبلاگ

 

 

به لطف خدایار عزیز، هفت هشت سالی می‌شه که اسکی بازی می‌کنم. البته مطلقاً بی‌استعداد بودم در این زمینه و این بی‌استعدادی رو با بی‌استعدادی در انجام حرکات موزون، بی‌ربط نمی‌دونم. به هر حال، با وجود گذشت این همه مدت هنوز، مهارتم در حد متوسطه ولی اسکی بازی خدایار خیلی به‌تر شده و هر بار هم که می‌ریم به مراتب به‌تر می‌شه.

این حس سر خوردن بد ککی می‌اندازه به تنبون آدم. حفظ تعادل در عین نامتعادل بودن، کلا کار شیطنت آمیزیه و حس ماجرا جویانه‌ای رو هم‌راه داره. دقیقاً جنسش مثل شیطنت سر خوردن بچه مدرسه‌ای‌ها رو سطوح یخ‌زده‌ی خیابون‌هاست.

وقتی که حالات مختلف اسکی بازی رو مرور می‌کنم به یه اصل خیلی ساده می‌رسم که خیلی‌ها در سرخوردن‌های ناگهانی خیابونی رعایتش نمی‌کنن و اون، هم‌جهت کردن وزن با سمت و سوی سرخوردنه. در این حالته که می‌شه وضعیت رو تا حدود خوبی کنترل کرد.

اگه دقت کنین وقت‌هایی که یخ‌بندانه و مردم با احتیاط روی سطوح یخ‌زده راه می‌رن، وقتی که تعادل‌شون رو از دست می‌دن ناخودآگاه وزن بدن‌شون رو به جهت مخالف سرخوردن می‌اندازن به این امید که جلوی سرخوردن‌شون رو بگیرن، اما با این کار عملاً با ضرب بیش‌تری زمین می‌خورن و چه بسا که آسیب شدیدتری هم ببینن.

یادم می‌آد چند سال پیش، یه بار یه کفش بدون عاج پام بود و داشتم توی پیاده رو راه می‌رفتم که رسیدم به سطحی یخ‌زده و تر و تمیز که شیب کمی هم به طرف جوی آب داشت و سه متری هم وسعت. آروم آروم شروع کردم راه رفتن که یه دفعه سر خوردنم آغازید. سریع تعادلم رو حفظ کردم و اجازه دادم که وجود مبارکم یه سرخوردگی کلاسیک رو تجربه کنه. نزدیک جو که رسیدم زانوم رو کمی خم کردم و به محض رسیدن به لب جو، پریدم اون ور :) معترفم که با انجام موفقیت آمیز این عملیات ژانگولر فی البداهه، احساس غرور و پیروزی می‌کردم :P

یک‌شنبه‌یی که به مناسبت عید قربان تعطیل بود، برای من و خدایار روز افتتاحیه‌ی بازی‌های زمستانی امسال محسوب می‌شد. حالا ببینم امسال چه‌قدر پا می‌ده که بریم اسکی. البته مد نظر است که در اولین فرصت بعد از اولین بارش مناسب برف، یه برنامه‌ی برف‌بازی با بچه‌های فلیکر بذاریم که صد البته اون هم جزوی از این بازی‌های زمستانی است :)فریماه URL | لینک دایم | ۸۸/۲/۲۷ - ۱۶:۱۱ - یکشنبه

سلام

سلام آقای لیشام عزیز

عکس های فوق العاده ای گرفتید

با نام شریف خودتان گذاشتم در وب فریماه.

پویا و پاینده باشید .


يلدا Email | لینک دایم | ۸۵/۱۲/۵ - ۱۶:۱۵ - شنبه

احساس

خيلي احساس خوش‌گلي و خوش‌تيپي مي‌كني. خوووووووووووووووووووش تييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييپ


siamak لینک دایم | ۸۵/۱۱/۹ - ۱۱:۱۸ - دوشنبه

oon lahzeye akhar paridanet mano yade palange soorati andakht keh khoonash soghoot kardeh bood va lahzeye akhar daro baz kard va parid biroon be salamati va khooneh pokid!

لیشام: بله سيامك عزيز، فرزام هم در اين مورد با شما هم‌نظر هستن ؛)


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۱/۲ - ۲۳:۴۷ - دوشنبه

دروغ چـرا...

راسـتش مـــا اشاره‌مـون بـه بارون جـهـت اسـکی روی یـخ بود که این دخـترمـون هر هـفـته بابـتش جـیب ما رو کلـی پیاده می‌کنه... گـفـتیم شاید بـخت یار باشه و به جای پیستِ پـاتیناژ در دمای مناسـب به یـخ‌های روی آسفالت رضایت بـده ؛)

لیشام: اي بابا، شما هم مگه در دوران رياضت اقتصادي هستين؟ P:


Masoud Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۷ - ۱:۴۷ - چهارشنبه

jaaye mano khali konin :)

لیشام: ذكر خير شما هر بار هست مسعود جان، با اون توصيفات غرايي كه در مورد پاهاتون گفتين P:


خدایار لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۶ - ۹:۱۱ - سه‌شنبه

ارادت داریم قربان!
کاشکی عکس بهتری از من می‌ذاشتی (مثلا در حال Jump)

لیشام: اتفاقاً خواستم همون عكسي كه در حال جامپ داشتي دور خودت مي‌چرخيدي و در همون حال حركات موزن انجام مي‌دادي رو بذارم، گفتم شايد اعتراض كني كه ممكنه ريا بشه. واسه همين ترجيح دادم يه عكسي ازت بذارم كه ملت فكر نكنن شما، آره و اينا :)


فرزام URL | لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۶ - ۷:۳۰ - سه‌شنبه

اولاً كه در اولين فرصت به فكر ما هم باشييد. يه قول و قرارهايي داشتيم ما امسال...!!!! نه؟؟؟
در ضمن اين پريدن شما از جوب منو ياد اون تيكه پلنگ صورتي انداخت كه همراه با خونه چوبيش از يه ارتفاع بلند سقوط مي‌كنه و براي اينكه صدمه نبينه توي نيم متري زمين كه نزديك بود همراه با خونه‌اش بخوره زمين و داغون بشه از در خونه مي‌پره بيرون!!! خب طبعاً خونه هه له مي‌شه ولي جناب پلنگ صورتي سالم مي‌مونه!!! جاذبه هم به درك!!!... ليشام جان هم صورتي شدند؟؟ مباركه!

لیشام: خوب بود فرزام جان :))


کیانوش لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۵ - ۲۱:۵۷ - دوشنبه

حسادت

بــعد هی برای ما بــدبـخت‌هـای خـارجه‌نـشین حرف در بیارید که هـــــرچی امکاناته مال خارجی‌هاست!!!
بـخدا اگه امسال اینجا یه برف و بارونِ قابل اسکی اومده باشه...

لیشام: به شما نمي‌آيد حسودي كيانوش جان، تلاش الكي نكنين P: بعدشم! منظورتون از بارون قابل اسكي واسه اسكي روي آب بود ديگه D:


alma لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵ - دوشنبه

Jaye ma khali!

لیشام: جاي همه‌ي دوستان خالي :)


راه میانبر Email | URL | لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۱ - دوشنبه

از بازگشت لیشام دات کام بسیار خوشحالم.

عنوان پیام. آقا ضمنا این کد تصویری پایین یادداشتت ما رو کشته.

لیشام: چاكريم علي جان! قابل شما رو نداره، اگه دوست دارين مي‌خواين كاري كنم واسه شما دو تا از اون كدها نشون بده P:


MEMOL Email | لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۷ - دوشنبه

سلام

ولي من در يكي از همين عمليات حفظ تعادل، مچ پاي مباركم دو ماه تمام در گچ موند و براي همين اصلا هم برام هيجان انگيز نيست اين زمستون بازي

لیشام: عوضش خاطره شد واسه‌تون D: يه عمر يادتون مي‌مونه P:


پريسا لینک دایم | ۸۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۰ - دوشنبه

اسكي‌بازان حرفه‌اي وب‌لاگ‌نويس قرن!

سلااااااااام :>
آفرين به همتتون!

لیشام: سلّام آباجي پريسا ؛)
شعر:
غلام همت آنم كه زير چرخ كبود
ميان اين همه ورزش، به اسكي مشغول است D:
البته با اجازه‌ي حضرت حافظ (ع)...نام
ایمیل
وبسایت/وبلاگ http://
عنوان پیام
متن پیام
کد تصویر را وارد کنید

Google+ By Lisham Shahbazian